|
|
|
|
|
|
|
|
 
Kovo 31 d.
Uteniškiui Svajūnui Ilčiukui –
šauniausio jaunojo armonikininko vardas

Kovo 31 dieną Širvintų kultūros centre vyko regioninė armonikininkų šventė „Antano armonika“. Klausytojus džiugino muzikantai iš Jonavos, Panevėžio, Varėnos, Molėtų, Kėdainių, Vilniaus, Trakų, Kauno, Utenos ir Širvintų rajonų. Armonikininkai tradiciškai pasiruošė ir grojo po du gražiausius savo krašto kūrinius.
Jauniesiems armonikininkams pasirodyti skirtos jau nuo 2006 metų rengiamos varžytuvės „Mažoji armonika“. Trijose amžiaus grupėse dėl šauniausio jaunojo armonikininko vardo varžėsi 10 vaikų ir jaunuolių. Varžytuvėse dalyvavo ir jaunieji muzikantai iš Utenos muzikos mokyklos, etnomuzikologės Rimos Garsonienės vadovaujamos folkloro studijos ,,Sietynas“. Uteniškiai armonikininkai grojo Peterburgo trieilėmis armonikomis, jiems pritarė būgnininkės grojusios mažuoju būgneliu su pagaliuku. Grojo muzikantų poros - Eligijus Šinkūnas su Viktorija Taraškevičiūte, Mindaugas Katinas su Justina Savickaite ir vyriausias, jau Vilniuje besimokantis, bet visuomet su armonika Uteną atstovaujantis muzikantas - Svajūnas Ilčiukas su Brigita Miliūte. Visiems pagrojus renginio vedantysis šmaikščiai pasiteiravo - ,,Kodėl visi uteniškiai groja su mergiotem? Tai, kad gražias – nusijuokė Svajūnas.“ Juk, kaip žinia, čia pat pasikeitę instrumentus galėjo pagroti ir berniukai, nes visi šie armonikininkai puikiai muzikuoja ir būgneliu su pagaliuku.
Varžytuvėse „Mažoji armonika“ buvo išrinkti trys skirtingo amžiaus šauniausi armonikininkai. Antroje amžiaus grupėje (14–17 metų) šauniausiu armonikininku buvo išrinktas Svajūnas Ilčiukas iš Utenos, grojęs net su dviem armonikom. Rusiška dvieile jis pagrojo iš armonikininko Kazimiero Streikaus išmoktą ,,Svajonių valsą“, o Peterburgo trieile – iš armonikininko Valento Rimo Trainio išmoktą polką ,,Ištekės Marceliutė“. Nugalėtojus paskelbęs ir pasveikinęs komisijos pirmininkas - liaudies kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Folkloro poskyrio vyriausiasis specialistas Arūnas Lunys - išreiškė viltį, kad liaudies muzikantai išliks ir gros dar ilgai. Renginio dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir, kad liaudies muziką mylėtų, stiklainėliais su medumi.
Nuotraukose užfiksuoti Utenos muzikos mokyklos folkloro studijos – ansamblio ,,Sietynas“ jaunieji muzikantai.
 
2017-08-29
 2017-09-01
Kviečiame į Utenos meno mokyklos Rugsėjo 1-osios renginius
 
2017-08-24
 Taikos simfonija
Kviečiame rugsėjo 2 dieną 17 val. į Taikos simfonijos "Dona Nobis Pacem" koncertą, kuris vyks Dievo Apvaizdos bažnyčioje, Utenoj...
 
2017-06-20
 Pirmokų sąrašas
Priimtų mokytis į Utenos meno mokyklos muzikos skyrių sąrašas: 1. Aysel Marija Kerimova (fortepijonas) 2. Emilija Naum...
 
Maironio g. 11, Utena, 28142,
tel. 8-389-61626,
el.p. 
mus rasite: čia
 
Svetainės žemėlapis