|
|
|
|
|
|
|
|
 
Mažieji talentai 2009
Tradicinis "Mažųjų talentų" festivalis – konkursasJau trečius metus iš eilės į Utenos muzikos mokyklos mokslo metų finišą gražiai įsikomponuoja festivalis – konkursas „Mažieji talentai“. Šiemet jis ir vėl į Uteną sukvietė pačius mažiausius muzikantus – vaikus iki 11 metų amžiaus, besimokančius groti įvairiais muzikos instrumentais.
„Mažieji talentai 2009“ parodė, jog šis festivalis – konkursas yra populiarus, laukiamas. Pasak renginio sumanytojos bei organizatorės Utenos muzikos mokyklos mokytojos Aidos Mališauskienės, tokio kito festivalio, kuriame gali pasirodyti patys mažiausieji atlikėjai, mūsų šalyje nėra. „Talentingi vaikai jau nuo pat paruošiamosios klasės turi ką parodyti, tačiau jie dar negali konkuruoti su daug metų besimokančiais moksleiviais. Organizuodami „Mažųjų talentų“ festivalį Utenoje, atradome savotišką nišą, kur mažieji muzikantai gali išbandyti savo jėgas, įvertinti savo pasiekimus. Norinčiųjų sulaukiame ne tik iš įvairių Lietuvos, bet ir iš Latvijos muzikos mokyklų“, - sakė mokytoja.
Šiųmetinėje „Mažųjų talentų“ scenoje fortepijonu, kanklėmis, birbyne, akordeonu, smuiku, gitara, fleita, saksofonu muzikavo mažieji atlikėjai iš Vilniaus, Kauno, Šilutės, Marijampolės, Jonavos, Kėdainių ir kitų šalies miestų muzikos mokyklų. Džiugu, kad sulaukta svečių ir iš užsienio - Rygos bei Daugpilio (Latvijos respublika).
Visų muzikantų pasirodymą vertino autoritetinga komisija, kurioje dirbo Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Žana Gumenaja, Rygos J. Medinio muzikos mokyklos mokytoja Elizabete Golikova, kiti nariai, o komisijai vadovavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos mokytojas ekspertas Aleksandras Jurgelionis. Teko nelengvas uždavinys išrinkti pačius geriausius, nuspręsti, kurie savo pasirodyme Utenos muzikos mokyklos scenoje sugebėjo atskleisti savo talentą, gebėjimą savarankiškai ir įtaigiai perteikti atliekamą kūrinį.
Smagu, jog aukštų vertinimų sulaukė ir nemažai Utenos muzikos mokyklos moksleivių. Laureatų diplomai įteikti pianistėms Miglei Gudonytei (mokyt. Aida Mališauskienė) ir Gretai Bagočiūnaitei (mokyt. Zita Lukošiūnienė), smuikininkėms Jovilei Mikuckaitei bei Birutei Ilčiukaitei (mokyt. Gintarė Armonaitienė). Diplomantėmis tapo pianistės Augustina Barzdaitė, Evita Valiaugaitė ir fleitininkė Adelė Drazdauskaitė.
„Mažųjų talentų“ konkurse pačiam geriausiam atlikėjui skiriamas didysis prizas. Šiųmetinis toks prizas - įspūdingas, simpatiškas didžiulis meškinas, kuris viso festivalio – konkurso metu buvo scenoje ir tarsi stebėjo muzikantų pasirodymus. Komisijos sprendimu meškinas atiteko Deniss Sahnoviec iš Rygos Ladgalės muzikos mokyklos (Latvija). Pirmaklasis mažasis smuikininkas – tikras „Mažųjų talentų“ festivalio – konkurso atradimas. Berniukas visus sužavėjo aukštu atlikėjo meistriškumu, brandžiu muzikiniu mąstymu.
Audronė Misiukaitė

 
2017-08-29
 2017-09-01
Kviečiame į Utenos meno mokyklos Rugsėjo 1-osios renginius
 
2017-08-24
 Taikos simfonija
Kviečiame rugsėjo 2 dieną 17 val. į Taikos simfonijos "Dona Nobis Pacem" koncertą, kuris vyks Dievo Apvaizdos bažnyčioje, Utenoj...
 
2017-06-20
 Pirmokų sąrašas
Priimtų mokytis į Utenos meno mokyklos muzikos skyrių sąrašas: 1. Aysel Marija Kerimova (fortepijonas) 2. Emilija Naum...
 
Maironio g. 11, Utena, 28142,
tel. 8-389-61626,
el.p. 
mus rasite: čia
 
Svetainės žemėlapis