|
|
|
|
|
|
|
|
 
„Sietyno" koncertai
2014.04.25 Daugailių miestelyje į armonikininkų šventę ,,Mes da gyvi“ gausiai rinkosi tradicinės muzikos gerbėjai. Koncertas ypatingas, nes šio krašto žmonėm pagroti suvažiavo geriausi Aukštaitijos muzikantai – armonikininkai. Daugelis muzikantų buvo matyti LRT laidose ,,Duokim garo“. Pagroti atvyko ir jaunimas iš Utenos, tai etnomuzikologės, mokytojos Rimos Garsonienės parengti Utenos muzikos mokyklos kapelijos ,,Sietynėlis“ jaunieji muzikantai: Mindaugas Katinas (Peterburgo armonika) ir Brigita Miliūtė (Mažasis būgnelis), Jonas Ilčiukas (Rusiška armonika) ir Akvilė Nalivaikaitė (Mažasis būgnelis). Vaikai grojo kūrinius iš uteniškio armonikininko Valento Trainio (Peterburgo armonika) repertuaro. Koncerte grojo ir R.V Trainys, kuriam būgnelį pamušė R.Garsonienė. Renginio pabaigoje žiūrovų pageidavimu pagrojo Peterburgo armonikos ir mažojo būgnelio populiarintojai – Raimondas ir Rima Garsonai bei Gintaras Andrijauskas iš Zarasų, kuris tuoj pat visus muzikantus pakvieti atvykti pagroti į tradicinį liaudiško muzikavimo festivalį ,,Sėlos muzikantai“.

2014.05.10-11 dienomis Zarasų rajone vyko XXII Tradicinis, tarptautinis liaudiško muzikavimo festivalis ,,Sėlos muzikantai“. Tai vienas svarbiausių Aukštaitijos krašto renginių prisidedančių prie tradicinės muzikos puoselėjimo ir populiarinimo. Į šį renginį suvažiuoja įvairių kartų tradiciniai muzikantai labai norintys pagroti, pabendrauti, pasiklausyti gerai žinomų muzikantų grojimo, jų kūrinių. Ypač visus klausytojus ir muzikantus domina muzikantai grojantys šiame krašte vertinama Peterburgo armonika, mažuoju būgneliu su pagaliuku. Šalia vyriausios kartos stipriausių muzikantų jau atsirandančius viduriniosios ir jaunesniosios katros muzikantus žavi ir uždega mokymuisi nelengvas abiejų instrumentų įvaldymas bei ypač gražūs ir sudėtingi kūriniai. Norint tradicinius kūrinius išmokti įvairių koncertų metu filmuojama, dalinamasi įrašais, mokomasi individualiai, konsultuojamasi su muzikantais, etnomuzikologais. Palaikydami ir populiarindami šią gražią muzikavimo tradiciją kasmet į ši festivalį pagroti važiuoja ir muzikantai, kapelijos iš Utenos. Tarp jų etnomuzikologės, mokytojos Rimos Garsonienės vadovaujama Utenos muzikos mokyklos kapelija ,,Sietynėlis“ ir ,,Muzikontai iš pa Utenas“. Šį gegužį festivalyje grojo Mindaugas Katinas (Peterburgo trieilė armonika), Jonas Ilčiukas (rusiška armonika, mažasis būgnelis), Brigita Miliūtė (mažasis būgnelis), Rima Garsonienė (mažasis būgnelis) ir etnomuzikologas Raimondas Garsonas (Peterburgo armonika). Festivalyje apsilankė LRT aktualijų laidos ,,Laba diena, Lietuva“ rengėjai, buvo filmuojamas reportažas apie Peterburgo armoniką ir ja grojančius muzikantus. Nufilmuoti ir pakalbinti Zarasų, Utenos ir Raseinių muzikantai. Laida rodyta 2014 m. birželio 3 d. 14.30val. Ją galima pasižiūrėti LRT laidų įrašų archyve - http://www.lrt.lt/mediateka.

Šių metų gegužės 29 - birželio 1 dienomis Vilniuje vyko XLII Tarptautinis folkloro festivalis ,,Skamba skamba kankliai" į daugybę renginių sukvietęs gausų folkloro kolektyvų, pavienių atlikėjų ir gerbėjų būrį. Gegužės 30 dieną festivalyje dalyvavo ir etnomuzikologės, mokytojos Rimos Garsonienės vadovaujamo Utenos muzikos mokyklos folkloro ansamblio ,,Sietynas" sutartinių giedotojos – Viktorija Taraškevičiūtė, Brigita Miliūtė, Dominyka Šimelytė, Gabija Karlaitė, Evelina Puodžiukaitė, Akvilė Nalivaikaitė ir skudutininkai – Jonas Ilčiukas ir Gytis Ginaitis. Ansamblio mokiniai koncertavo net keletą kartų. Pirmiausia, nuo 20 val.-20.45val., vaikai besikeičiančiam žiūrovui sutartinių programą net keletą kartų atliko gėlėmis žydinčiame Bernardinų sode vykusiame renginyje ,,Sutartinių takas”, kur skambiomis sutartinėmis ir skudučiavimu pritraukė gausų klausytojų, gerbėjų - specialiai atėjusių pasiklausyti mūsų kolektyvo, filmuotojų ir fotografų būrį. Savo parengtą programą mokiniai atliko ir į renginį pavėlavusiam svečių kolektyvui iš užsienio. Nuo 21val. Nacionalinio muziejaus kieme vyko kitas renginys - ,,Kalnų sutartinė: nuo Gedimino kalno papėdės iki Premano kalnų”. Tai Lietuvos sutartinių atlikėjų ir ,,Canta Proman" (Italija) dainininkų koncertas. Šiame koncerte – sutartinių giedotojų, ragininkų, skudutininkų, svečių ir žiūrovų rate, šalia patyrusių atlikėjų mergaitės linksmai ir skambiai sugiedojo savo mėgiamą uteniškių sutartinę ,,Ėjau rytelia, čiuta”. Po šių renginių nuoširdūs klausytojai, kitų kolektyvų giesmininkės negailėjo gražių žodžių, gyrė už gražų balsų skambesį. Tad laimingi po gausių komplimentų ir pasiklausę italų skambaus koncerto išskubėjome Utenon. Buvo ypač malonu, kai renginio organizatorė, sutartinių tyrinėtoja ir populiarintoja prof. dr. Daiva Vyčinienė padėkojo jauniausioms renginio dalyvėms, folkloro ansamblio ,,Sietynas” ,,mergiotėms už gražius balsiukus ”.

Rima Garsonienė
 
2017-08-29
 2017-09-01
Kviečiame į Utenos meno mokyklos Rugsėjo 1-osios renginius
 
2017-08-24
 Taikos simfonija
Kviečiame rugsėjo 2 dieną 17 val. į Taikos simfonijos "Dona Nobis Pacem" koncertą, kuris vyks Dievo Apvaizdos bažnyčioje, Utenoj...
 
2017-06-20
 Pirmokų sąrašas
Priimtų mokytis į Utenos meno mokyklos muzikos skyrių sąrašas: 1. Aysel Marija Kerimova (fortepijonas) 2. Emilija Naum...
 
Maironio g. 11, Utena, 28142,
tel. 8-389-61626,
el.p. 
mus rasite: čia
 
Svetainės žemėlapis